Diyanet İşleri Türk İslam Birliği‘ne (DİTİB) bağlı Hannover Merkez Camii'ne 14 Ağustos sabahı saat 04:30 sularında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yapılan yazılı saldırının, sabah namazına camiye gelen cemaat tarafından fark edildikten sonra dernek yönetimine bildirildiği belirtildi.

Daha önce de camilerine benzer saldırıların olduğunu ifade eden Hannover DİTİB Merkez Camii dernek başkanı Mehmet Zengin, camilerine PKK terör örgütü yandaşları tarafından yazı yazılarak zarar verildiğini söyledi.

Yaşanılan olaydan büyük üzüntü duyduklarını ifade eden Zengin, "Başta cami cemaatimiz olmak üzere din görevlilerimiz ve bizler tedirginlik içerisindeyiz ve endişe duyuyoruz. Şehirde huzur ve güven ortamının bu şekilde zarar görmesine müsaade etmeyeceğiz. Olayın resmi makamlar tarafından en kısa zamanda çözüleceğini umuyor, fail ya da faillerinin bulunarak adalete teslim edilmesini talep ediyoruz." diye konuştu.

Cami duvarlarına yazılan yazıları sildiklerini belirten Zengin, olayın kamera kayıtlarıyla birlikte polise intikal ettiğini söyledi.