Süleyman Demirel Kongre Merkezinde Kur’an –ı Kerim tilavetiyle başlayan programa, Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, İl Müftüsü Vekili Halil Taş, İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, Din Eğitimi Şube Müdürü Adem Uğur Yıldırım, veliler, Isparta Merkez ve ilçelerden 4-6 yaş grubu Kuran Kursu Öğreticileri ve öğrencileri katıldı.

Isparta Müftülüğüne bağlı 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında öğrencilere Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler eğitiminin yanı sıra milli ve manevi değerleri öğrencilere kavratmak amacıyla TRT Çocuk Sunucusu, Tiyatro Sanatçısı Hüseyin Goncagül ve Ekibi tarafından Hacivat-Karagöz, Nasrettin Hoca, Çocuk İlahileri, Kukla vb. gösterilerden oluşan 4-6 Yaş grubu öğrencilerine yönelik  "100. Yılda Çocuklarımızla 100 Şenlikte Buluşuyoruz" temasıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Velilerin ve öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği programda konuşan İl Müftüsü Vekili Halil Taş, "Isparta Müftülüğü olarak Isparta’nın medar-ı iftiharı 4-6 yaş grubu öğrencilerimizle güzel bir programda bir araya geldik. Programın düzenlenmesinde emeği geçen Kur’an Kursu Öğreticilerimize, katılım sağlayan velilerimize ve minik öğrencilerimize ve bu etkinlikte güzel sunumlarıyla çocuklarımızı neşelendiren Tiyatro Sanatçısı Hüseyin Goncagül ve ekibine teşekkür ediyorum." dedi.

Türk bayrağı ve balonlarla süslenen salonda ayrıca açılan stantlarda, sene boyunca Kur'an kurslarında gerçekleştirilen etkinliklerden örnekler sunuldu. 

Program şehitler ve Gazzeli Müslümanlar için yapılan dua ile sona erdi.