Leylek Haberleri

leylek haberleri ve güncel leylek gelişmeleri, leylek ile ilgili tüm video, leylek fotoğrafları ve leylek haberleri Diyanet Haber sitemizde


DİYANET HABER

Samsun'un Çarşamba ilçesindeki Ahallı Camisi, 12 yıldır leylek ailesini misafir ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar gören Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki caminin minaresindeki alemin düştüğü yere geçen yıl yuva yapan leylek, bu yıl...

YAŞAM

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesindeki Ovaçiflik Mahallesi Camii'nin "Hacı leylekleri" yuvalarına döndü.

GÜNDEM

Konya'nın Beyşehir Gölü kıyısında yer alan ve Leylekler Vadisi olarak anılan bölgede leylek yavruları yumurtalarından çıkmaya başladı.

DİYANET HABER

Osmaniye'de deprem nedeniyle hasar gören cami minaresinden vinç yardımıyla kaldırılıp ibadethanenin kubbesine yerleştirilen yuva, kuluçka için dönen leylek çifti ağırlıyor.

GÜNDEM

Ağustos ayıyla göç yolculuğuna başlayan leyleklerin İstanbul semalarından geçerken otoyol kenarındaki tabelalar üzerinde dinlendiği anlar görüntülendi.

Antalya Müftülüğü

Antalya Akseki İlçe Müftülüğüne bağlı Cevizli Yediler Camii, 15 yıldır leyleklere ev sahipliği yapıyor.

Muğla Müftülüğü

Şeyh Muslihittin Camii İmam Hatibi Sait Demirel, son yıllarda Ramazan ayında gelen leyleklerin cami kubbesindeki yuvalarına yerleştiğini aktardı.

DİYANET HABER

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Osmaniye'nin Sakarcalık köyündeki minare, üzerindeki leylek yuvasının camii kubbesine taşınmasının ardından kontrollü şekilde yıkıldı.

DİYANET HABER

6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, 64 yıldır leyleklere ev sahipliği yapan cami minaresinin de yıkılması her sene aynı...