Cuma Haberleri

cuma haberleri ve güncel cuma gelişmeleri, cuma ile ilgili tüm video, cuma fotoğrafları ve cuma haberleri Diyanet Haber sitemizde


HUTBELER

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan 23 Şubat 2024 tarihli ve "Berat Gecesi: Günahlardan arınma vesilesi" konulu cuma hutbesi yayınlandı.

DİYANET HABER

Yurt genelindeki camilerde okunan cuma hutbesinde dünyaya barış ve itidal çağrısı yapıldı.

HUTBELER

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan 16 Şubat 2024 tarihli ve "Dünyayı Barış ve İtidale Çağırıyoruz" konulu cuma hutbesi yayınlandı.

HUTBELER

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan 09 Şubat 2024 tarihli ve "Hayatı Değerli Kılan Ölçü: İman" konulu cuma hutbesi yayınlandı.

HUTBELER

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan 19 Ocak 2024 tarihli ve "Bizi Güçlü Kılan, Birlik ve Beraberliğimizdir" konulu cuma hutbesi yayınlandı.

EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki 20 milyonu aşkın öğrenci, 19 Ocak Cuma günü karnelerini alarak 16 gün...

Filistin

İşgalci İsrail, Doğu Kudüs'te 13. haftada da cuma namazını Mescid-i Aksa'da kılmak isteyen Filistinlilere kısıtlamalar uyguladı.

HUTBELER

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan 5 Ocak 2024 tarihli ve "Rahmet ve Mağfiret İklimi: Üç Aylar" konulu cuma hutbesi yayınlandı.

Diyanet Bilgi

İslam aleminde rahmeti ve bereketi bol "üç ayların" ilk başlangıcını simgeleyen Regaip Kandili ne zaman idrak edilecek?

Filistin

İşgalciler Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da 12. haftada da cuma namazını Aksa çevresinde kılmak isteyen Filistinlilere kısıtlamalar uyguladı.

DİYANET HABER

Türkiye genelinde camilerde 2023 yılının son cuma namazı vatandaşların yoğun katılımıyla kılındı. Okunan hutbede ise Noel uyarısı yapıldı.

HUTBELER

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan 29 Aralık 2023 tarihli ve "Muhasebe Bilinciyle Bir Ömür Geçirmek" konulu cuma hutbesi yayınlandı.