Çin Haberleri

çin haberleri ve güncel çin gelişmeleri, çin ile ilgili tüm video, çin fotoğrafları ve çin haberleri Diyanet Haber sitemizde


#KEŞFET

Cin Mescidi nerededir? Cin Mescidi hakkında rivayetler nelerdir? Peygamber Efendimiz Cinlerle nerede buluşmuş ve aralarında neler geçmiştir?

Diyanet Takvimi

Bir Hadis: "Melekler nurdan, cinler alevli ateşten, Âdem ise size (Kur’an’da) tarif edildiği üzere (balçıktan) yaratılmıştır." (Müslim, Zühd, 60)

Diyanet Takvimi

Bir Ayet: "Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım." (Zâriyât, 51/56)

DÜNYA

ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu, Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki Aykol kasabası merkezli 7,0 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

DEPREM

Türk ve Çinli akademisyenler, depremler sonrası izlenecek stratejilerden bu alanda geliştirilecek teknolojilere kadar pek çok alanda projeler yürütecek.

#KEŞFET

Bir Hadis: “Melekler nurdan, cinler alevli ateşten, Âdem ise size (Kur"an"da) tarif edildiği üzere (balçıktan) yaratılmıştır.” (Müslim, Zühd, 60)

İHTİDA HABERLERİ

Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı Shuai Wang, İstanbul Ümraniye İlçe Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Diyanet Takvimi

Bir Ayet: De ki: Andolsun, bu Kur’an’ın bir benzerini ortaya koymak üzere insü cin bir araya gelseler, birbirlerine destek de...