Aksaray Haberleri

Aksaray haberleri ve güncel Aksaray gelişmeleri, Aksaray ile ilgili tüm video, Aksaray fotoğrafları ve Aksaray haberleri Diyanet Haber sitemizde


DİYANET HABER

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) matematik bölümü 2. sınıf öğrencisi Yusuf Zan, Kur'an eğitimi gören öğrencilere gönüllü matematik dersi veriyor.

Aksaray Müftülüğü

Aksaray Mehmet Zahit Kotku Kur’an Kursunda eğitim gören 4-6 yaş grubu öğrencileri "Ramazan Etkinlikleri"nde buluştu.

Ramazan

Diyanet İşleri Başkanlığı, Aksaray merkez ve ilçelerinde itikafa girilebilecek camileri belirledi.

Aksaray Müftülüğü

Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde yapımı tamamlanan Hanifi Dinç Camii dualarla ibadete açıldı.

Aksaray Müftülüğü

Aksaray İl Müftülüğüne bağlı Hz. Hatice Kur’an Kursuna devam eden 4-6 yaş grubu öğrenciler için Ramazan ayının güzelliklerini hissettirebilmek amacıyla...

İHTİDA HABERLERİ

Aslen Meksikalı olan Zuleima İzamar (26), Aksaray İl Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Ramazan

Aksaray Ağaçören İlçe Müftülüğü tarafından 4-6 Yaş Kur'an Kursu miniklerinin Ramazan Ayının güzelliklerini hissedebilmeleri için "Ramazan’a Seccademle hazırım" etkinliği düzenlendi.

Aksaray Müftülüğü

Aksaray'da yaşayan şehit ailesi Yusuf Dağ ve eşi Meryem Dağ, yapımı devam eden Kanalboyu Nur Camii inşaatına destek oldu.

Aksaray Müftülüğü

Aksaray İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından "Aileyi Ayakta Tutan Değerler" konulu konferans düzenlendi.

Aksaray Müftülüğü

Aksaray’da yaşayan Adil Düzgün, çeşme sularının kontrolsüzce akarak israf olmasını önlemek amacıyla "Tasarruflu Musluk Başlığı" geliştirdi.

Aksaray Müftülüğü

Aksaray Çiftlik Mahallesinde yapımı tamamlanan Gazze Camii dualarla ibadete açıldı.

Aksaray Müftülüğü

Aksaray Sarıyahşi Fatih Ortaokulu öğrencilerinin katılımıyla Sarıyahşi Çarşı Camii'nde çocuk cami buluşması gerçekleştirildi.