Oberstenfeld DİTİB Selimiye Camii Genç Kızlar Kolu öncülüğünde gerçekleştirilen "Kendi Seccadeni Kendin Yap" etkinliğinde birbirinden güzel seccadeler ortaya çıktı.

Çocukların hem namaza olan heveslerini artırmak, hem de camiye olan muhabbetlerini pekiştirmek amacıyla düzenlenen etkinlikte, minik eller becerilerini sergiledi.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Oberstenfeld DİTİB Selimiye Camii Genç Kızlar Kolu Başkanı Talia Selin Sankal, camiye hafta sonu gelen öğrencilerle hem anlamlı hem de neşeli bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

ditib-11-13

Çocukların mutlu olduğunu ifade eden Sankal, "Çocukların hem namaza olan heveslerini artırmak, hem de camiye olan muhabbetlerini pekiştirmek amacıyla etkinlik düzenledik. Çocukların ve velilerinin zihin dünyalarında unutulmaz bir hatıra olarak kalacak bir etkinlik oldu. Veliler çocuklarıyla birlikte hem vakit geçirdi, hem de birlikte kendi seccadelerini yaptı. Çocukların camiye seccadelerini getirip üzerinde namaz kıldıklarına şahit olduk. Genç kızlar kolumuza destek veren cami yönetimimize, velilerimize ve camaatimize teşekkür ediyoruz." dedi.

Pırıl pırıl gençliğin yetiştiğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oberstenfeld DİTİB Selimiye Camii Başkanı Selaattin Araz da, güzel çalışmanın öncüleri genç kızlar kolu yönetim kurulu üyeleri Talia Selin Sankal, Sena Araz, Emine Yıldız, Meltem Binay, Dilara Binay, Beyza Kaya, Sümeyye Saraç ve İlayda Çoban’a ve destek veren velilere ayrı ayrı teşekkür etti.

Peygamber Efendimizin çocuk ve gençlere verdiği sevgi ve değerden bahseden Başkan Araz, miniklerin el becerilerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen etkinlikte yapılan seccadeleri camide sergileyeceklerini ifade etti.

Camiyi şenlendiren minik öğrenciler kendi yaptıkları seccadeler üzerinde saf tuttu.