Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan İmam Hatip Lisesinde yürütülen "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" kapsamında, Kaptan Ahmet Erdoğan Kur'an Kursundan mezun olan 31 hafız için Bayrampaşa Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde icazet merasimi düzenlendi.

Programda Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Dr. Hafiz Osman Şahin, hafızlığın önemi hakkında salonda bulunan davetlilere hitap etti.

Bayrampaşa İlçe Müftüsü Recep Eren ise icazet programı davetine icabet eden tüm katılımcılara teşekkür etti.

Bayrampaşa (2) 860X505Hafız öğrenciler, Reisülkurra Mustafa Demirkan riyasetinde Kur'an-ı Kerim'in son on suresinin tilavetini gerçekleştirdi. İlahi korosunca okunan ilahilerden sonra hafızlara belge takdim edildi.

Bayrampaşa İlçe Müftülüğü ile Bayrampaşa TDV Şubesi ve hayırseverler tarafından hafız öğrencilere hediyeler verilen program, Reisülkurra Mustafa Demirkan tarafından yapılan icazet duası ile sona erdi. 

Programa Merkez Valisi Abdülkadir Yazıcı, Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Sonel Şener, Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Bilici ile veliler ve öğrenciler katıldı.