banner203

banner250

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Diyanet İşleri Başkanımıza hakaret etmek densizliktir, terbiyesizliktir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a yönelik hakaretlere ilişkin, "Şunu bilsinler ki Diyanet İşleri Başkanı'mız yalnız değildir. Diyanet İşleri Başkanı'mız CHP’nin bu kendini bilmez tiplerinin hiçbir zaman muhatabı da olmamıştır, olmayacaktır. Diyanet İşleri Başkanı'mızı bu noktada biz asla yalnız bırakmayız." dedi.

Ali Erbaş 23.09.2021, 18:56
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Diyanet İşleri Başkanımıza hakaret etmek densizliktir, terbiyesizliktir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 76'ncı Genel Kurulu toplantısına katılmak üzere bulunduğu ABD'nin New York kentinde gazetecilerin sorularını cevapladı.

Muhalefetin Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile ilgili açıklamaları hatırlatılarak, "Muhalefetin bu tutumu hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusunun yöneltilmesi üzerine Erdoğan şunları söyledi:

- Densizliktir, terbiyesizliktir

Ali Erbaş hocamızla ilgili konuya gelince... Bir defa ana muhalefetin Ali Erbaş hocamıza, Diyanet İşleri Başkanı'mıza bu denli hakaret etmeye ne hakkı ne yetkisi vardır. Bu densizliktir, terbiyesizliktir. Zaten CHP'nin cemaziyelevveli de hep bizim din adamlarımıza hakaretle geçmiştir. Şimdi de aynısını Diyanet İşleri Başkanı'mıza hakaretle yürütüyorlar.

- Diyanet İşleri Başkanı'mız yalnız değildir

Ama şunu bilsinler ki Diyanet İşleri Başkanı'mız yalnız değildir. Diyanet İşleri Başkanı'mız CHP’nin bu kendini bilmez tiplerinin hiçbir zaman muhatabı da olmamıştır, olmayacaktır. Diyanet İşleri Başkanı'mızı bu noktada biz asla yalnız bırakmayız. O makam önemli bir makamdır. Dolayısıyla bu makama hakaret edenler, bu ülkede dinini, diyanetini bilenlere hakaret etmiş olurlar.

- Daha parti olduğun bile değil

Yeni ortaya çıkmış olan birisi daha var; o da böyle sallayıp sallayıp duruyor. Dur bakalım; daha parti olduğun bile değil. Ana muhalefetle beraber bir şeyler yapıyorlar."

banner242
Yorumlar (3)
Memet Ağıbaş 1 ay önce
Dinsizliktir .haddını aşmaktır
Cennet 1 ay önce
Diyanet işleri başkanı bizim kutsalimizdirr
Alaeddin Bucuka 1 ay önce
Başkanımızı yeniden seçildiği için tebrikler hayırli hizmetler diliyorum
Baş Reisimiz çok güzel bir imza atmişlarAllah razı ol sun hayırli ömürler versin
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?