banner250

banner203

Zonguldak’ta “Kurumsal Aidiyet Bilinci” Konferansı

Zonguldak Müftülüğünce, personele yönelik “Kurumsal Aidiyet Bilinci” konulu konferans düzenlendi

Zonguldak Müftülüğü 29.08.2018, 12:13
Zonguldak’ta “Kurumsal Aidiyet Bilinci” Konferansı
© Diyanet Haber

Zonguldak Müftülüğü konferans salonunda düzenlenen programda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, bir din gönüllüsünde olması gereken hasletleri ve başarıya götüren temel hususları dinleyicilerle paylaştı.
"Din Görevlisinden Ziyade Din Gönüllüsü Olmak"
Prof. Dr. Yılmaz yaptığı konuşmada Yüce Allah’ın “Sizden iyiliği emredip kötülükten sakındıran bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir” buyurduğunu belirterek, yapılan faaliyetlerin emr-i bi’l maruf-nehy-i ani’l münker anlayışıyla yapılması gerektiğini vurguladı. Yılmaz “bu şuurla hareket eden bir birey, din görevlisi olmaktan ziyade din gönüllüsü olmaktadır. Mesela yolculuk esnasında bana mesleğimi soranlara “imam” olduğumu söylüyorum. Çünkü her ne kadar üniversite öğretim üyesi olsam da mihraptan, minberden ve kürsüden asla geri durmamaktayım.” dedi.
Prof. Dr. Yılmaz konuşmasına şu şekilde devam etti: “Görev alanımız ne kadar zor ve çetin olsa da, içinde bulunduğumuz görev mahallimiz sosyal açıdan farklı ve renkli olsa da bu durumu fırsata çevirmeli, Din-i Mübin-i İslam’a hizmet etme adına program geliştirip hizmet üretmeliyiz. Örneğin 8 yıldır bir yerde görev yapan arkadaşımızın cep telefonunda, görev mahallinden 8 farklı kişinin telefon numarası yoksa o arkadaşımız hizmet anlayışını gözden geçirmelidir.”
"Yüce Allah’ın dinine hizmet eden din gönüllülerine selam olsun” diyerek sözlerini tamamlayan Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz’a bu konferansın anısına İl Müftüsü Rüstem Can tarafından hediye takdim edildi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
İHSAN BOZ 3 yıl önce
İLMİ KARİYER, İŞİ BENİMSEME, AİDİYET DUYGUSU, ÖZVERİ, ŞAHANE BİR TEBLİĞ İLE BULUŞUNCA BİZE KONFERANSI SOLUKSUZ İZLEME FIRSATI OLDU..TEŞEKKÜRLER SAYIN HOCAM, TEŞEKKÜRLER SAYIN MÜFTÜM...
kozlu i.m.hatip-fikret dursun 3 yıl önce
Çok memnun olduk konfarastan Allah cümle hocalarımızdan razı ve memnun olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?