banner250

banner203

Yemen’in sesine kulak veren koca yürekli minikler

Zonguldak İl Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler, kendi elleriyle yaptıkları kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Yemenli arkadaşlarına gönderdiler.

Zonguldak Müftülüğü 18.01.2019, 01:13
Yemen’in sesine kulak veren koca yürekli minikler
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfınca Yemen'e Sessiz Kalma” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına Zonguldakminikler harçlıklarıyla destek oldular.

Zonguldak İl Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarında eğitim gören minik öğrenciler, kendi elleriyle yaptıkları kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Yemenli arkadaşlarına ulaştırmak üzere İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Zonguldak Şube Başkanı Rüstem Can’a teslim ettiler.

Çocuklarla yakından ilgilenen Müftü Rüstem Can, kampanyaya gösterdikleri ilgi dolayısıyla öğrencilere ve öğreticilerine teşekkür etti.

Müftü Can, “Yemen’de zulme maruz kalan çocukların hali içimizi sızlatıyor. Bu acıyı bir nebze olsun hafifletmek ve kardeşliğimizin icabını yerine getirmek amacıtyla yapılan bu yardımlar bizi memnun ediyor. Bu kampanyaya destek veren başta bu yavrularımız olmak üzere bütün halkımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?