banner203

banner250

Minik yürekler yoksulları unutmadı

Gökçebey İlçe Müftülüğü 4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarını dünyanın her tarafında açlık ve susuzlukla mücadele eden kardeşlerine bağışladılar.

Zonguldak Müftülüğü 03.01.2020, 22:23
Minik yürekler yoksulları unutmadı
© Diyanet Haber

Gökçebey İlçe Müftüsü Osman Güneş’i ziyaret eden minik öğrenciler; “Biz dünyanın her tarafında açlık ve susuzluk çeken kardeşlerimiz için çok üzülüyoruz. Onların da bizim gibi tok olmasını istiyoruz. Bu nedenle evimizde öğretmenlerimizin teşvikiyle biriktirdiğimiz harçlıklarımızı o kardeşlerimize göndermek için Müftü Amca'mızı ziyarete geldik.” dediler.

Duygu dolu anların yaşandığı ziyarette Müftü Güneş, “Geleceğimizin teminatı olan siz bedenleri küçük ama kalpleri büyük olan yavrularımızın yaptıkları bu davranışın çok ulvi ve örnek davranış olduğunu, dünyada açlık ve susuzluk çeken çocukları unutmadığınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, hepinizi alnınızdan öpüyorum. Bağışladığınız manevi pahası biçilmez bağışlarınızı Sudan’da meydana gelen sel ve afet sebebiyle zor durumda kalan kardeşlerimize göndereceğiz.” dedi.

Ziyaret, minik öğrencilere yapılan ikram ve verilen hediyelerin ardından sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Aydın yavuz 2 yıl önce
Yürekleri büyük minik yavrularimizi bende tebrik eder emeği geçen hoca hanimlarimizi kutlar yavrularimizi anne babalarına da şükranlarımı sunarım
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?