banner250

banner203

Hafızlarımız İslam aleminin göz bebeğidir

Zonguldak İl Müftülüğü ile Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi iş birliğinde sürdürülen proje kapsamında 4 öğrenci daha hafızlık eğitimini tamamladı.

Zonguldak Müftülüğü 07.10.2019, 09:53
Hafızlarımız İslam aleminin göz bebeğidir
© Diyanet Haber

Zonguldak Müftülüğü ile Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi iş birliğinde sürdürülen hafızlık projesi kapsamında hafızlık eğitimini tamamlayan 4 öğrenci daha yapılan sınavda başarı göstererek hafızlık belgelerini almaya hak kazandı.

35’i yatılı olmak üzere yaklaşık 120 öğrencinin eğitim gördüğü projede bu güne kadar toplam beş öğrenci Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarılı olarak hafızlık belgesi almaya hak kazandı.

Yaklaşık 11 ay gibi kısa süre zarfında hıfzını tamamlayan öğrencilere hafızlık belgelerini Zonguldak Müftüsü Rüstem Can verdi.

Müftülük binasında yapılan belge takdim programında konuşan Müftü Can; “Samimiyet ve ihlasla başlanan her iş, Allah’ın da yardımıyla hayırla sonuçlanır. Bu öğrencilerimiz anne-babalarının olduğu kadar, hem şehrimizin hem ülkemizin hem de tüm İslam âleminin göz bebeğidir.” dedi.

Öğrenci velilerinin ve kurs hocalarının da hazır bulunduğu programda, hafızlara her gün mutlaka Kur’an-ı Kerim okumalarını tavsiye eden Can, şöyle devam etti:

“Şu an inşa halinde olan yatılı hafızlık Kur’an kursumuz bittiğinde, şehrimizin manevi dokusuna katkı sağlayacağı gibi, Kur’an eğitimi ve hafızlık konusunda karşılaştığımız sorunları ve eksiklikleri de giderecektir. Bu kadar kısa sürede hıfzını tamamlayarak hafız olma bahtiyarlığına eren ve büyük başarı sergileyen öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Rabbimden sayılarını artırmasını niyaz ediyorum. Büyük özveri ve fedakârlık göstererek bu yavrularımızın eğitimine katkı sağlayan hocalarımızı, proje paydaşlarımızı ve velilerimizi yürekten kutluyorum.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Meral gök 2 yıl önce
MasAllah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?