banner324

banner319

Gökçebey’de Siyer-i Nebi Yarışması'na yoğun ilgi

banner265

Zonguldak Gökçebey İlçe Müftülüğü, “Siyer-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması”na katılan öğrencilere kitap hediye etti.

Zonguldak Müftülüğü 15.01.2022, 22:28
Gökçebey’de Siyer-i Nebi Yarışması'na yoğun ilgi
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde düzenlenen Siyer-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması'na gençler yoğun ilgi gösteriyor.

Gençlerin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'i (s.a.s.) tanıma ve O'nun mesajını anlamaları amacıyla hazırlanan yarışma ile milli ve manevi duyguların geliştirilmesine katkıda bulunulması hedefleniyor.

Bu kapsamda Gökçebey İlçe Müftülüğü düzenlenen yarışmaya başvuruda bulunan öğrencilere yarışma kitabını hediye etti.

Yarışmaya öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten İlçe Müftüsü Osman Güneş, “Geleceğimizin teminatı, yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın milli ve manevi Değerler ile yetişmelerini önemsediğimizden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğümüz yoğun bir çalışmanın içine girdi. Bütün okullarımızı ziyaret ederek konunun önemini anlattık. Bu münasebetle öğrencilerimiz yarışmaya büyük ilgi gösterdi. İlçemizde ortaokullarda okuyan öğrencilerin yaklaşık %20’si yarışmaya müracaat etti. Yarışma kitabı olan ‘Hz. Muhammed’in Hayatı’ adlı eseri İlçe Müftülüğü olarak yarışmaya girecek olan bütün öğrencilere ücretsiz dağıttık. Ayrıca yarışmayı teşvik etmek amacıyla ilçemizde dereceye girecek olan öğrencilere de ödül koyduk. Şimdi ise büyük bir heyecanlar yarışma gününü bekliyoruz. Yarışmaya müracaatlar 17 Şubat’a kadar devam edecektir. Bu münasebetle yarışma sürecinde büyük emeği olan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayhan Alagöz ve ekibine, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize de yarışmada başarılar diliyorum.” dedi.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)