banner261

banner250

Çaycuma’da ‘Hafızlık İcazet Merasimi’ düzenlendi

Zonguldak Çaycuma İlçe Müftülüğüne bağlı Şehit Ömer Halisdemir Erkek Hafızlık Kur'an Kursunda hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

Zonguldak Müftülüğü 14.09.2021, 15:28
Çaycuma’da ‘Hafızlık İcazet Merasimi’ düzenlendi
© Diyanet Haber

Çaycuma İlçe Müftülüğüne bağlı Şehit Ömer Halisdemir Erkek Hafızlık Kur'an Kursunda hafızlık eğitimini tamamlayan öğrenciler için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

2020-2021 eğitim öğretim dönemi içerisinde hafızlıklarını tamamlayan ve Diyanet İşleri Başkanlığı Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarılı olan 16 öğrenci, düzenlenen törenle hafızlık belgelerine kavuştu.

Belediye Kapalı Pazaryeri’nde gerçekleştirilen törende konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Yurt Dışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Dursun Ali Coşkun, hafızlığın anlam ve önemi üzerinde durdu. 

Zonguldak İl Müftüsü Aşır Durgun, Şehit Ömer Halisdemir Hafızlık Kursunun Çaycuma İlçesi için kattığı değere vurgu yaptı.

Açış konuşmasını gerçekleştiren Çaycuma İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş ise maddi ve manevi destekte bulunan herkese teşekkür etti.

Tören, başarılı olan öğrencilere hafızlık belgeleriyle birlikte çeşitli hediyelerin takdim edilmesiyle sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)