banner250

banner246

Araştırarak müslüman oldu

Alman uyruklu Yasemin Schicht Zonguldak/Gökçebey İlçe Müftülüğünde düzenlenen merasimde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Zonguldak Müftülüğü 23.10.2019, 22:41
Araştırarak müslüman oldu
© Diyanet Haber

Gökçebey İlçe Müftülüğüne müracaat ederek Müslüman olmak istediğini beyan eden Alman Uyruklu Yasemin Schicht, ilçe müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

İlçe Müftüsü Osman Güneş ihtida töreninde yaptığı konuşmasında; “Genç kızımızı bu güzel kararından dolayı tebrik ediyorum. Kendisi araştırmış ve İslam dininin hak olduğuna inanarak Müslüman olmaya karar vermiş. Hayırlı ve mübarek olsun. Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldunuz ve adeta yeniden doğmuş gibi tertemiz, günahsız oldunuz. Bundan sonra sizlere düşen İslam’ı öğrenerek yaşamak ve içinde bulunmuş olduğunuz toplumda örnek olmaktır. Böylece sizin bu güzel yaşantınız ve üstün ahlaki meziyetleriniz inşallah birçok kişinin Müslüman olmasına vesile olacaktır. Bu istikametinizi ömrünüzün sonuna kadar devam ettirmenizi dilerim.” dedi.

Gökçebey Müftüsü Osman Güneş, Müslüman olan Yasemin Schicht’e yapılan törende İhtida Belgesi ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (4)
Cafer Saraç 2 yıl önce
ALLAH KABUL ETSİN.ALLAH'A EMANET OLUN
Mustafa TURHAN 2 yıl önce
MaşAllah, berakellah. Milyarlarca gayri Müslim arasından Rabbim'in özel ihsanda bulunduğu nadide insanlardan biri. Belli ki yaptığı güzel bir iş, Rabbim'in bu ihsanına kavuşturmuş. Hayırlı ve mübarek olsun. Rabbim sayılarını artırsın, İslam'ı bu şekilde güçlendirsin inşAllah. Amin...
Aydın yavuz 2 yıl önce
Dinimizi araştırıp aramıza katılan bu genç kardeşimizi tebrik eder hayırlı mübarek olsun derken dinimizi gencimize ve bize yaşatmasini rabbimden niyaz ediyorum.
İsmail Kazlı 2 yıl önce
Allah'ım niyetini kabul eylesin inşAllah