banner203

banner250

Türkiye Diyanet Vakfından Afrika'ya can suyu

Dünyanın dört bir yanında mazlumun, muhtacın yanında olan Türkiye Diyanet Vakfı necip Türk milletinin bağışlarıyla kurumuş topraklara can suyu olur

Yurtdışından 03.07.2020, 22:08
Türkiye Diyanet Vakfından Afrika'ya can suyu
© Diyanet Haber

Dünyanın dört bir yanında suya muhtaç insanlara necip Türk milletinin yardımlarını ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı, Afrika'da yaşayan müslümanları açtığı kuyularla suya kavşturuyor.

T.C. Yaounde Büyükelçiliği Din Hizmetleri Koordinatörlüğü Kamerun Garou boulaı sığınmacı kampında 2 adet su kuyusu açtı.

Konuya ilişkin Diyanet Haber'a açıklamalarda bulunan Yaounde Büyükelçiliği Din Hizmetleri Koordinatörü Hamza Yıldırım, "Milletimizin desteğiyle açtığımız kuyulardan birincisi Türkiye Diyanet vakfımız tarafından ikincisi de Almanya Münih DİTİB şubesi tarafından finanse edilerek 20 Haziran 2020 tarihinde kardeşlerimizin hizmetine sunmuştur.  Yaptığı hayırları gösterdiği gayret ve emekleriyle bu iyilik hareketini gerçekleştirenler necip milletimizin hayırlarını Allah kabul etsin. Allah dünyanın her yerine hizmet götüren Türkiye Diyanet vakfımızın güç ve kuvvetini artırsın." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Erkan 1 yıl önce
Allah hayirlarinizi kabul etsin.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?