banner203

banner250

TDV’den Bosnalı hafızlara iftar programı

Türkiye Diyanet Vakfı ile T.C. Bosna Hersek Din Hizmetleri Müşavirliği iş birliğinde Bosnalı hafızlar ve ailelerine yönelik iftar programı düzenlendi.

Yurtdışından 21.05.2019, 14:26
TDV’den Bosnalı hafızlara iftar programı
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı ile T.C. Bosna Hersek Din Hizmetleri Müşavirliği, Bosna Hersek Kakanj ilinde kurulan iftar sofrasında Bosnalı hafızlar ve ailelerini ağırladı.

Kakanj şehrinde İslam Birliği Meclisine bağlı Kur’an kursunda, Diyanet İşleri Başkanlığınca görevlendirilen hafız öğreticiler koordinesinde hafızlık eğitimine devam eden öğrenciler ile ailelerine yönelik Türkiye Diyanet Vakfının katkılarıyla iftar programı düzenlendi.

Din Hizmetleri Müşaviri Hasan Atlı, iftar programına ve ailelerine hitaben yaptığı konuşmasında hafızlığın ve Kur’an eğitiminin önemine değindi.

Söz konusu kursun Bosna Hersek’e örnek teşkil edecek bir kurs olduğunu ifade eden Atlı, katılımlarından dolayı hafız öğrencilere ve ailelerine teşekkür etti.

İftar programına Din Hizmetleri Müşaviri Hasan Atlı, Kakanj İslam Birliği Meclisi Başimamı Süleyman Çelikoviç ve din görevlileri ile hafızlık kursu öğrencileri ve aileleri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?