banner250

banner246

Sırbistan’da “Hz. Peygamber” temalı bilgi yarışması düzenlendi

Sırbistan’ın Sancak bölgesinde yer alan Yenipazar şehrinde lise öğrencilerine yönelik “Hz. Peygamber” temalı bilgi yarışması düzenlendi.

Yurtdışından 19.06.2019, 10:39
Sırbistan’da “Hz. Peygamber” temalı bilgi yarışması düzenlendi
© Diyanet Haber

Türkiye Cumhuriyeti Belgrad Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği ile Sırbistan İslam Birliği Riyaseti Sancak İslâm Birliği Meşihatı iş birliğinde Sırbistan Sancak Yenipazar şehrinde “Liseler Arası Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması” düzenlendi.

Yenipazar’daki liselerde gerçekleştirilen ön elemelerin sonunda finale kalan öğrencilere düzenlenen törenle çeşitli hediyeler takdim edildi.

Ödül törenine finale kalan öğrenciler, aileleri, Yenipazar'daki liselerin idareci ve öğretmenlerinin yanı sıra Sancak Müftüsü Senad Halitoviç, T.C. Belgrad Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği mahalli görevlileri ve Sırbistan Cumhuriyeti Din Dersi Öğretmenleri Derneği yetkilileri katıldı.

Sancak Müftüsü Senad Halitoviç törende yaptığı konuşmada, bu sene ikincisi düzenlenen yarışmayı gelecek sene sadece Yenipazar'da değil tüm Sancak bölgesinde düzenlemeyi planladıklarını dile getirerek yarışmanın sponsoru olan Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Diyanet Vakfı ve Türk halkına teşekkür etti.

Tören Sancak Müftü Yardımcısının yaptığı dua ile sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?