banner203

banner250

Oslo’da TDV'nin vekaletle kurban organizasyonu tanıtıldı

Oslo Din Hizmetleri Müşavirliği, Türkiye Diyanet Vakfı 2020 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu kapsamında çok sayıda "Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" düzenledi.

Yurtdışından 23.07.2020, 09:58
Oslo’da TDV'nin vekaletle kurban organizasyonu tanıtıldı
© Diyanet Haber

Kurbanını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak, kurban ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen 2020 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu'nun daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla yurt içinde ve yurt dışında "Tanıtım ve İstişare Toplantıları" düzenleniyor.

Bu kapsamda tanıtım çalışmalarını aralıksız sürdüren Oslo Din Hizmetleri Müşavirliğince çok sayıda "Türkiye Diyanet Vakfı 2020 Yılı Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı" düzenledi.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen toplantılarda, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan tanıtım filmi izlendi, organizasyonun amacı, önemi ve şeffaflığına dair sunumlar yapıldı, önceki yıllara ait istatistiki bilgiler paylaşıldı.

Tanıtım toplantılarında "Türkiye Diyanet Vakfı Gönüllüsü" olarak birçok ülkede kurban faaliyetine katılan Oslo Din Hizmetleri Müşaviri Mehmet Fatih Özer, hazırladığı fotoğraf ve videolarla tecrübe paylaşımında bulundu.

Program sonunda katılımcıların kurban organizasyonuna dair soruları cevaplandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?