banner250

banner203

Oslo Din Hizmetleri Müşavirliği 'Bir Damla Hayat' projesine destek oldu

Norveç Oslo Din Hizmetleri Müşavirliği ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde “Dünya’ya Bir Damla Hayat” projesi kapsamında Zambiya'da 2 adet su kuyusu ve vakıf çeşmesi açıldı.

Yurtdışından 13.01.2021, 12:33
Oslo Din Hizmetleri Müşavirliği 'Bir Damla Hayat' projesine destek oldu
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Dünya’ya Bir Damla Hayatsloganıyla başlatılan "Su Kuyusu Projesi" kapsamında Oslo Din Hizmetleri Müşavirliği bilgilendirme seminerleri düzenledi.

Oslo Din Hizmetleri Müşaviri Mehmet Fatih Özer; projenin amacı, önemi, teknik boyutları ve ekonomik maliyetleri gibi konularda vatandaşları bilgilendirerek katılımcıların proje ile ilgili sorularını cevapladı.

Yapılan tanıtım seminerleri neticesinde Lorenskog Türk Kültür Derneği ile Drammen Ve Çevresi Türk İnanç Cemiyeti’nin desteği ile Zambiya’da 2 adet su kuyusu ve vakıf çeşmesinin sondaj çalışmaları tamamlandı.

Çevre düzenlemesinin ardından açılışı yapılacak olan su kuyusu ve vakıf çeşmeleri için sürecin hızla devam ettiği ve yeni su kuyuları için cami dernekleri öncülüğünde çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
osmanoğlu2023 4 ay önce
Mevlamız emeği geçen tüm çalışanlardan razı olsun ve muvaffakiyetler versin inşaAllah
Fahri 7 ay önce
Ortaya çıkan sadece SU değil. Kardeşlik ve gönüller arası köprüler de kurulmuş oluyor. Sebep olanlardan Allah razı olsun.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?