banner250

banner246

Kanada Başbakanı Trudeau'dan İslamofobia ile mücadele çağrısı

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ramazan ayı dolayısıyla yayınladığı mesajında, İslamofobiaya karşı birlikte mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Yurtdışından 07.05.2019, 14:47
Kanada Başbakanı Trudeau'dan İslamofobia ile mücadele çağrısı
© Diyanet Haber

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ramazan ayına girilmesi dolayısıyla yayınladığı mesajında, Kanada’da yaşayan Müslümanlar başta olmak üzere tüm İslam âleminin ramazan ayını tebrik etti.

Trudeau mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, Kanada’da ve dünyada Müslümanların ramazan ayı başlangıcıdır. Aileler ve dostlar namaz kılmak için toplanacaklar, gündüz vakti boyunca oruç tutacaklar ve akşamları iftarla birlikte dünyanın dört bir yanında oruçlarını açacaklar.

“Ramazan, merhamet ve diğer insanlara hizmet gibi İslam'ın özündeki değerleri ifade eder”

Ramazan, merhamet ve diğer insanlara hizmet gibi, İslam'ın özündeki değerleri ifade eder. Bize bu ayda ve tüm yıl boyunca cömertçe infak etmemizi ve başkalarının ihtiyaçlarını kendimizden öne koymamızı hatırlatır.

 "İslamofobia ve nefretin her türlüsüne karşı her zaman birlikte duracağız"

Kanadalı Müslümanlar her gün daha iyi bir Kanada inşa etmeye yardımcı oluyor. Bugün, onların katkılarını kutlayalım ve bu çalışmaya devam etmek için bir araya gelelim. İslamofobia ve nefretin her türlüsüne karşı her zaman birlikte duracağız. Açık görüşlülük, çeşitlilik ve din özgürlüğü değerlerinin korunmasını sağlamaya çalışacağız.

Ailemiz adına, Sophie ve ben herkese mübarek ve barışçıl bir ramazan geçirilmesini diliyoruz.’’

"Hayırlı ramazanlar!"

Başbakan Trudeau’nun mesajının orijinal metni şu şekilde:  

Ottawa, Ontario - May 5, 2019

“The Prime Minister, Justin Trudeau, today issued the following statement on Ramadan:

“Today, Muslims in Canada and around the world mark the start of Ramadan.

“Families and friends will gather to pray together, fast during the daytime, and break their fast in the evening at iftars around the globe.

“Ramadan honours the values at the heart of Islam – like compassion and service to others. It reminds us to give generously, and put the needs of others before our own – this month, and throughout the year.

“Each day, Muslim Canadians help build a better Canada. Today, let’s celebrate their contributions, and come together to continue that work. We will always stand together against Islamophobia and hatred in all its forms, and work to make sure the values of openness, diversity, and freedom of religion are protected.

“On behalf of our family, Sophie and I wish everyone celebrating a blessed and peaceful Ramadan.”

“Ramadan Mubarak!”

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?