banner268

banner250

İşgalci İsrail 2021 yılında 46 Filistinli kadını katletti

banner265

Filistin Ulusal Bilgi Merkezi, işgalci İsrail'in, 2021'in başından beri Batı Şeria'da ve Gazze Şeridi'nde 46 Filistinli kadını şehit ettiğini duyurdu.

Yurtdışından 25.11.2021, 20:07
İşgalci İsrail 2021 yılında 46 Filistinli kadını katletti
© DİHA

Filistin Ulusal Bilgi Merkezi ve Filistin Esirler Cemiyeti, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" dolayısıyla işgalci İsrail'in Filistinli kadınlara yönelik ihlallerine yönelik rapor yayımladı.

Filistin Ulusal Bilgi Merkezi'nin yayımladığı raporda, işgalci İsrail'in bu yılın başından itibaren işgal altındaki Batı Şeria'da 5, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde ise 41 Filistinli kadını öldürdüğü belirtildi.

Filistin Esirler Cemiyeti'nin raporunda ise işgalci İsrail'in 1967'den beri 16 bin Filistinli kadını tutukladığı ve bugün İsrail hapishanelerinde 8'i anne, 7'si yaralı olmak üzere 34 Filistinli kadın tutuklu bulunduğu kaydedildi.

Cemiyetin Basın Sözcüsü Emani Sarahne, işgalci İsrail hapishanelerindeki Filistinli kadınlara yönelik ihlallerin başında fiziksel saldırının geldiğini söyledi.

İşgalci İsrail hapishanelerindeki tutuklu Filistinli kadınların tıbbi ihmale maruz bırakıldıklarını ve hastaların tedavilerinin engellendiğini kaydeden Sarahne, Filistinli mahkum kadınların ibadet etmelerine de izin verilmediğini aktardı.
 

Kaynak: AA
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?