banner203

banner250

DİTİB İtalya'dan İdlib'e iyilik eli

Suriye İdlib’de savaş mağduru aileler için Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından inşa edilen 'İyilik Konutları'na, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) İtalya Şubesinden destek geldi.

Yurtdışından 01.02.2021, 17:55
DİTİB İtalya'dan İdlib'e iyilik eli
© Diyanet Haber

DİTİB İtalya Yönetim Kurulu Başkanı Abdulmetin Yalçın, yaptığı açıklamada, söz konusu kampanyaya 23 Ocak'ta 30 konut hedefiyle başlandığını belirterek, "Bugün itibarıyla 36 konuta ulaşılarak, bitime bir ay kala kampanya hedefi çoktan aşıldı. Bu hususta vatandaşlarımıza gösterdikleri ilgiden ötürü çok teşekkür ediyorum. Sağ olsun, bizim vatandaşımız böyle konularda çok hassas, dünyada herhalde eşi yoktur." ifadelerini kullandı.

DİTİB İtalya’nın sosyal medya mecralarındaki hesaplarından kampanyayı duyurduklarını aktaran Yalçın, kampanyanın bitiş tarihi olan 28 Şubat'a kadar bağış sayısının artmasını beklediklerini söyledi.

Milano Din Hizmetleri Ataşeliği personelinin de kampanyaya bir evle katıldığı öğrenildi.

DİTİB İtalya'nın paylaştığı bilgiye göre, kampanyada 1 briket konut bedeli 660 avro, 1 tuğla bedeli ise 1 avro olarak belirlendi.

Toplamda 5 bin briket ev yapmayı planlayan TDV, bu zamana kadar Esed rejimi ve destekçilerinin saldırılarından kaçarak İdlib'in Türkiye sınır hattındaki derme çatma çadırlara sığınan 1700'ü aşkın aileye briket ev temin etti.

Kaynak: AA
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?