banner331

banner319

Bosnalı Müslümanlardan İzmirli depremzedelere maddi ve manevi destek

Bosna Hersek İslam Birliği Reisu-l-Uleması Husein-ef. Kavazoviç ve “Merhamet” Dernek Başkanı Kenan Vrbanjac'dan İzmir'de meydana gelen deprem nedeniyle mağdur olan depremzedelere maddi ve manevi destek geldi.

Yurtdışından 04.11.2020, 19:15
Bosnalı Müslümanlardan İzmirli depremzedelere maddi ve manevi destek

Bosna Hersek İslam Birliği Reisu-l-Uleması'ndan Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna Büyükelçiliğine geçmiş olsun ziyareti

Bosna Hersek İslam Birliği Reisu-l-Uleması Husein-ef. Kavazoviç ve “Merhamet” Dernek Başkanı Kenan Vrbanjac Türkiye Cumhuriyeti Saraybosna Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Reisu-l-ulema Kavazoviç, Saraybosna Türkiye Büyükelçisi Haldun Koç'u ziyaret ederek, İzmir depreminde yakınlarını kaybeden ailelerle Türkiye Cumhuriyeti Devletine taziye, yaralılara acil şifa dileklerinde bulundu.

Reis-Ulema Kavazoviç yaptığı ziyarette, "Ekonomik olarak güçlü değiliz, ancak Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla imkânımız ölçüsünde yardım etmeyi bir borç biliyoruz." ifadelerini kullandı.

Bosna Hersek İslam Birliği Merhamet Derneği Başkanı Kenan Vrbanjac ise depremzedelere yardım etmek için daha geniş bir yardım kampanyası başlatmaya hazır olduklarını söyledi.

Ziyarette, Reis-l-Ulema Husein-ef. Kavazoviç, Saraybosna Türk Büyükelçisine İzmir'de meydana gelen depremde yakınlarını ve evlerini kaybeden depremzedelerin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 100.000 Euro yardımı teslim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (1)
Zeki turgut 2 yıl önce
Rabbim kabul etsin.