banner331

banner319

Yozgatlı hacılar yurda döndü

   Kutsal topraklarda hac görevini yerine getiren Yozgatlı hacılar yurda dönmeye başladı. Hacıların karşılanması esnasında duygusal anlar yaşandı.

Yozgat Müftülüğü 21.07.2022, 15:07
Yozgatlı hacılar yurda döndü
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonuyla hacca giden Yozgat hacıları yurda döndü.  Müftülük külliyesinde İl Müftümüz, İl Müftü yardımcıları,daire personeli ve hacılarımızın yakınları tarafından hacılar sevinçle karşılandı.

Aileleriyle kucaklaşan hacılar, zaman zaman duygusal anlar yaşadı. Bazı hacılar gözyaşlarına engel olamadı.

Karşılama töreninde konuşan İl Müftüsü Ali Gülden, hacıların sağlıklı ve rahat bir şekilde evlerine dönmelerini sağlamaya çalıştıklarını ifade ederek, "Meşakkatli bir yolculuğun ardından hacılarımızı yoğun bir kalabalığın katılımıyla güllerle karşıladık. Hacılarımızın sevinç ve mutluluğuna şahit olduk. Hacılarımızın ibadetlerini memnuniyet içerisinde sorunsuz bir şekilde tamamlamaları bizleri mutlu etti. Hacılarımızın ibadetlerinin makbul, haclarının mebrur olmasını, gitmek isteyen kardeşlerimize de fırsat nasip eylesin,daha önceki yıllar yazılmış olup da hasretle, muhabbetle haccın çıkmasını bekleyen kardeşlerimize de gelecek yıl gitmeyi nasip eylesin." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)