banner250

banner246

“Yozgat kardeşine sahip çıkıyor”

Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi tarafından başlatılan “Yozgat Kardeşine Sahip Çıkıyor” isimli kampanya kapsamında, ihtiyaç sahibi vatandaşlar belirlenerek yardım ulaştırılıyor.

Yozgat Müftülüğü 18.01.2019, 11:17
“Yozgat kardeşine sahip çıkıyor”
© Diyanet Haber

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmek amacıyla Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi tarafından “Yozgat Kardeşine Sahip Çıkıyor” isimli kampanya başlatıldı.

Kampanya kapsamında hayırsever vatandaşların yaptığı yardımlar, TDV görevlileri aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Kampanyaya dair Diyanet Haber’e açıklamalarda bulunan Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik şunları söyledi:

Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi insani yardım ekiplerimiz, başta nakit para olmak üzere, temel gıda, sıfır kıyafet ve ev eşyası gibi malzemeleri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor. Kış aylarında Yozgat’ta bulunan yetim ve ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürmek, ihtiyaçlarını gidermek amacıyla başlattığımız “Yozgat Kardeşine Sahip Çıkıyor” yardım kampanyası devam ediyor. Tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler kapı kapı ziyaret edilerek yardım bizzat kapı da kendilerine takdim ediliyor. Bu gibi yardımlar yıl boyunca devam edecektir.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)