Vatan olmazsa biz de olmayız

Yozgat'ın Saraykent ilçesinde görev yapan Kur’an kursu öğreticileri, 15 Temmuz şehidi Beytullah Yeşilay’ın ailesini ziyaret etti.

Diyanet Haber
Vatan olmazsa biz de olmayız

15 Temmuz şehidi dualarla anıldı 

Saraykent İlçe Müftülüğü bünyesinde görev yapan Kur'an kursu öğreticileri, 15 Temmuz şehidi Beytullah Yeşilay için mevlid-i şerif ve hatim programı düzenledi. 

banner24
Kur'an kursu öğreticileri, şehidin ailesini ziyaret ederek okudukları hatm-i şerifin duasını yaptı.

Ziyaretine gelen Kur'an kursu öğreticilerine o geceyi anlatan şehidin eşi Asya Yeşilay, o gece eşi ile aralarında geçen son konuşmayı şu sözlerle dile getirdi:

"15 Temmuz gecesi ben Erzurum’daydım. Eşim o gece beni arayarak benden helallik istedi. Ben de ondan eve dönmesini istedim ve 'Sana bir şey olursa biz sensiz ne yaparız?' dedim. Beytullah: “Vatan olmazsa biz de olmayız.” dedi ve bu son konuşmamız oldu."

Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan Saraykent Müftüsü Yasin Baykal: “15 Temmuz gecesi darbeci askerler tarafından yapılan hava saldırısında şehit düşen Beytullah Yeşilay vefat ettiğinde henüz bir buçuk yıllık evliydi. Kızı Miray henüz 4 aylıktı o günlerde. İnşaatlarda işçilik yaparak geçimini sağlayan ve kardeşi de gazi olan Beytullah Yeşilay, Genelkurmay Başkanlığı önünde şehit edildi." dedi.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER