banner250

banner246

Vatan olmazsa biz de olmayız

Yozgat'ın Saraykent ilçesinde görev yapan Kur’an kursu öğreticileri, 15 Temmuz şehidi Beytullah Yeşilay’ın ailesini ziyaret etti.

Yozgat Müftülüğü 09.11.2018, 12:31
Vatan olmazsa biz de olmayız
© Diyanet Haber

15 Temmuz şehidi dualarla anıldı 

Saraykent İlçe Müftülüğü bünyesinde görev yapan Kur'an kursu öğreticileri, 15 Temmuz şehidi Beytullah Yeşilay için mevlid-i şerif ve hatim programı düzenledi. 

Kur'an kursu öğreticileri, şehidin ailesini ziyaret ederek okudukları hatm-i şerifin duasını yaptı.

Ziyaretine gelen Kur'an kursu öğreticilerine o geceyi anlatan şehidin eşi Asya Yeşilay, o gece eşi ile aralarında geçen son konuşmayı şu sözlerle dile getirdi:

"15 Temmuz gecesi ben Erzurum’daydım. Eşim o gece beni arayarak benden helallik istedi. Ben de ondan eve dönmesini istedim ve 'Sana bir şey olursa biz sensiz ne yaparız?' dedim. Beytullah: “Vatan olmazsa biz de olmayız.” dedi ve bu son konuşmamız oldu."

Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan Saraykent Müftüsü Yasin Baykal: “15 Temmuz gecesi darbeci askerler tarafından yapılan hava saldırısında şehit düşen Beytullah Yeşilay vefat ettiğinde henüz bir buçuk yıllık evliydi. Kızı Miray henüz 4 aylıktı o günlerde. İnşaatlarda işçilik yaparak geçimini sağlayan ve kardeşi de gazi olan Beytullah Yeşilay, Genelkurmay Başkanlığı önünde şehit edildi." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)