banner250

banner246

Uluslararası Çizgilerle Yemen

Yozgat İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi iş birliğinde "Uluslararası Çizgilerle Yemen" sergisi açıldı.

Yozgat Müftülüğü 10.12.2019, 16:59
Uluslararası Çizgilerle Yemen
© Diyanet Haber

Yozgat İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi iş birliğinde hazırlanan "Uluslararası Çizgilerle Yemen" konulu sergi, düzenlenen törenle açıldı.

Serginin açılış töreninde konuşan Yozgat Valisi Kadir Çakır; “Komşudaki yangın bizi bir şekilde bulur. Eğer büyük bir evimiz varsa, büyük bir alanımız varsa daha sık bulur. Ülkemizin komşularımıza verdiği destek ise bir şekilde olumlu olarak bize döner. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Başta Yemen olmak üzere dünyanın bütün yerlerindeki, İslam ülkelerindeki kavgaların bitmesini canı gönülden temenni ediyorum. Çocuklarımız ölmesin, anneler çocuksuz kalmasın, çocuklarımız annesiz babasız kalmasın.” ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Salih Sezik ise Türk halkının yardımsever olduğuna dikkati çekerek şöyle devam etti:

“Türkiye Diyanet Vakfı, dünyadaki 5 büyük vakıftan biridir. Yemen'de iç savaş yaşanmakta. 17 milyon kişi yardıma muhtaç. Vakfımız 2019'da yaklaşık 50 milyon liraya yakın yardım yapmıştır. Biz de Yozgat Şubesi olarak 305 bin lira yardımla Yemen'e el uzattık. Bugün burada bir sergi açıyoruz. Bu sergi, 115 ülkeden önemli çizerlerin Yemen'deki dramı kendi üsluplarıyla anlattıkları ödüllü resimlerdir.”

Konuşmaların ardından katılımcılar sergiyi gezdi.

Sergi açılışına Yozgat Valisi Kadir Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, İl Müftüsü Salih Sezik, Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, kurum amirleri, din görevlileri ve çok sayıda öğrenci ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?