banner250

banner203

Şeyhzade Ahmet Efendi dualarla anıldı

Yozgat'ın manevi mimarlarından Şeyhzade Ahmet Efendi vefatının 17’nci yıl dönümünde dualarla anıldı.

Yozgat Müftülüğü 22.01.2019, 02:33
Şeyhzade Ahmet Efendi dualarla anıldı
© Diyanet Haber

Ahmet Efendi Camii’nde gerçekleşen programın ardından Ahmet Şevki Ergin Kültür ve Vakfı’nda İl Müftüsü Salih Sezik, “Gönül ufkunda saklı bir şeyh” konulu sohbet etti.

- Kıble Yürekli Gül Yüzlü Hilal Bakışlı

Müftü Sezik yaptığı konuşmada: “Kıble yürekli, gül yüzlü, hilal bakışlı insanın ölümünün sene-i devriyesindeyiz. Asrı saadet insanın günümüzdeki adıdır. Sıratı müstakimden ayrılmayan bir ahlak abidesi, günümüzün bir kutup yıldızı, tefekkür, şükür zikir adamı, unutulmaz insanlardan birisi olan, yürekleri ilahi aşk ile dolduran, “Yozgat’ın Manevi Sembolü” olarak gönüllerde taht kuran o güzel insan, nesiller boyu hep hatırlanacaktır. Rahmet ve tazimle yâd edilecektir. Şeyhzade Anadolu’nun dört bir yanına yansıyan bir nur şelalesiydi. Çünkü o Kur’an’ın emrettiği istikamette bir hayat yaşayan, fahr-i kâinat efendimiz (s.a.s.)’in her halini davranışlarına taşıyan, kalplere gül yaprağıyla sevgi döşeyen ve Yozgat’ın gönül dünyasına güneş olup ışıyan bir mana sultanıydı” ifadelerini kullandı.

- Gönül Mahzun Dil Mahzun

Sezik açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi. “Dr. Şakir Ergin Beyin ifadesiyle, geceye göz ekleyen bir “Kutbu” kaybettik. Şimdi öksüz kaldık, zaten gül yetimiyiz. Sözün bittiği yerdeyiz. İnanmak sözle olmaz, iman fedakârlık, iman samimiyettir, iman tevazudur, iman sevmektir.”

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?