banner250

banner246

Sarıkaya’da temel atma ve açılış töreni

Yozgat Sarıkaya İlçe Müftülüğüne bağlı 100 Yataklı Hz. Aişe Hafızlık Yatılı Kız Kur’an Kursu ile Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevi ve Okuma Salonu düzenlenen törenle açıldı.

Yozgat Müftülüğü 24.06.2020, 16:50
Sarıkaya’da temel atma ve açılış töreni
© Diyanet Haber

Sarıkaya İlçe Müftülüğü himayelerinde yapımı tamamlanan 100 Yataklı Hz. Aişe Hafızlık Yatılı Kız Kur’an Kursu ile Türkiye Diyanet Vakfı Yayınevi ve Okuma Salonu düzenlenen törenle açıldı.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek düzenlenen törende konuşan İl Müftüsü Salih Sezik, “Sarıkaya’da gelecek nesillerden ilim ehli insanların çıkması için böylesi bir tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile kursun açılışı gerçekleştirildi.

- 60 Yataklı Hafızlık Yatılı Erkek Kur’an Kursunun temeli atıldı

Öte yandan Sarıkaya İlçesi Bahçelievler mahallesinde ise 60 Yataklı Hafızlık Yatılı Erkek Kur’an kursunun temeli atıldı. 

İlçe Müftüsü Dr. Emrah Kandemir, İlçe müftülüğü tarafından üç projenin hayata geçirildiğini belirterek temeli atılan kurs hakkında bilgilendirmede bulundu.

Konuşmaların ardından hayırsever vatandaşlara protokol tarafından plaket takdim edildi.

Plaket töreni ve hediye takdiminden sonra yapılan dua ve kesilen kurbanlar ile kursun temeli atıldı.

Kur'an kursu temel atma ve açılış programına, Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, İl Müftüsü Salih Sezik, mülki ve idari amirler, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?