banner250

banner246

İyi bir gelecek ancak ahlaklı bireylerin omuzlarında şekillenecektir

Yozgat Saraykent İlçe Müftülüğü ve Saraykent Anadolu İmam Hatip Lisesi iş birliğinde gençlere yönelik “Ahlaklı Gençlik” konulu konferans düzenlendi.

Yozgat Müftülüğü 10.01.2020, 16:32
İyi bir gelecek ancak ahlaklı bireylerin omuzlarında şekillenecektir
© Diyanet Haber

Saraykent İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ile Saraykent Anadolu İmam Hatip Lisesi iş birliğinde düzenlenen “Ahlaklı Gençlik” konulu konferans, Saraykent Şehit Beytullah Yeşilay Konferans Salonu’nda yapıldı.

Konferansa, Yozgat İl Müftü Yardımcısı Aybala Tuğba Uzuner Yurtlu konuşmacı olarak katıldı.

Yaklaşık iki yüz öğrencinin katıldığı konferansta konuşan İl Müftü Yardımcısı Yurtlu, şunları kaydetti:

“Hangi işi yaparsanız yapın, bütün işlerin temelinde ahlak bilinci olmalıdır. Ahlak bilinci ile yapılmamış hiçbir iş asla amacına ulaşamaz. Günümüz gençliği hızla gelişen teknoloji ile beraber, teknolojinin olumsuz taraflarını kendisine daha yakın hale getirmektedir. Teknolojinin olumsuz taraflarının yanı sıra manevi değerlerimizle bağdaşmayan televizyon programları da kültür yozlaşmasını artırmaktadır. Burada geleceğimizin temeli siz gençlere düşen görev, kendinizi bu tür olumsuzluklardan korumaya çalışmalısınız. Derslerinizin yanında boş zamanlarınızda kitap okumalı, okuduğunuz kitaplardan çıkardığınız dersleri birbirinizle paylaşmalısınız. Peygamber Efendimizin hayatı tüm Müslüman gençlere örnek olmalıdır. İyi bir gelecek ancak ahlaklı bireylerin omuzlarında şekillenecektir. Bu bilinçle sizlere olan güvenimiz ve umudumuz en üst düzeydedir.”

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?