banner261

banner250

Diyanet'in Fetö'den Aldığı Bina 133 Öğrenciye Ev Olacak

Artık Öğrenciler “Diyanet” güvencesinde olacak

Yozgat Müftülüğü 11.09.2018, 22:29
Diyanet'in Fetö'den Aldığı Bina 133 Öğrenciye Ev Olacak
© Diyanet Haber

Yozgat’ta “Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu” öğrenci kayıtları başladı. Bu yıl ilk öğrencilerini kabul edecek olan yurt yüksek konforu ile dikkat çekiyor. Öğrencilerin konforu için en ufak ayrıntılara dikkat edilen yurdun kapasitesi 133 kişilik olacak. 

FETÖ'den alınarak Türkiye Diyanet Vakfına devredilen bina, sıcak bir yuva ortamında yurt hizmeti sunacak. 

Herşey Düşünüldü

133 kişilik yurtta, odalar 4 öğrenci kalacak şekilde tasarlandı. Her öğrencinin kendine ait dolap, komidin ve kitaplığının olacağı yurdun özel etüt salonu da olacak. Sınırsız internet, bilgisayar odası, kütüphane, mescit, 24 saat sıcak su, çamaşırhane, spor odasının da yer aldığı “Türkiye Diyanet Vakfı”na ait yurtta sabah kahvaltısı ve akşam yemeği de olacak. Resmi tatillerde ve hafta sonları öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için de sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği verilecek. Güvenliğin en üst seviyede tutulduğu yurtta giriş ve çıkışlar turnike sistemi ile sağlanacak. 

Modern Bir Yurt

Yozgat İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şube Başkanı Salih Sezik, yurdun yüksek konforuna dikkat çekti. Sezik, “Uzun süredir kapalı olan yurt binası vakfımıza geçtikten sonra vakfımız aracılığı ile yenilenerek bu sene ilk öğrencilerini kabul edecek. Kayıtlarımız sürüyor. Yurdumuz 133 öğrenci kalacak şekilde tasarlandı. Sınırsız internetten, özel kitaplık ve etüt salonlarına kadar birçok alanda hizmet verecek olan yurdumuz son derece modern bir hizmet binası oldu. Burada öğrencilerimize ev sıcaklığını yaşatmak istiyoruz. Sınırlı sayıda olan kontenjanlar için öğrencilerimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 
 

banner237
Yorumlar (5)
Mücahit 3 yıl önce
Daha fazlasını bekliyoruz. Her ilde en az bir tane Diyanet gençlik merkezi bir tane üniversite yurdu, ayrıca öğrenci evleri olmasi lazım ki boşluğu doldurup üstüne devam edebilirim
Süleyman Canik 3 yıl önce
Emeği geçenlerden Allah razı olsun..
A. O. A. 3 yıl önce
Muhteşem
Süleyman Polat 3 yıl önce
Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin, Diyanet teşkilatı yetkililerine ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun
Kevser Hanım 3 yıl önce
Diyanetimiz son zamanlarda muhteşem işler yapıyor