banner203

banner250

Vekaletle Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantıları sürüyor

Yalova İl Müftülüğü, "Türkiye Diyanet Vakfı 2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenledi.

Yalova Müftülüğü 02.07.2021, 15:31
Vekaletle Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantıları sürüyor
© Diyanet Haber

"Türkiye Diyanet Vakfı 2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu" kapsamında düzenlenen istişare toplantıları sürüyor.

Bu kapsamda Yalova’da "Türkiye Diyanet Vakfı 2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı" düzenlendi.

Yalova İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Yalova Şubesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı konuşmacı olarak katıldı.

Yalova Raif Dinçöz Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda koronavirüs tedbirleri eşliğinde gerçekleştirilen toplantıda Yalova İl Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık ile İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, vaizler, şube müdürleri ve din görevlileri hazır bulundu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantının açış konuşmasını İl Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık yaptı.

İl Müftüsü Çıkrık, kurban hizmetlerinde görev alan her bir din görevlisinin fedakar ve gayretli çalışmalarının her yıl il genelindeki kurban sayılarının artmasına vesile olduğunu ifade ederek din görevlilerine teşekkür etti.

Ardından kürsüye davet edilen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı  ise Türk İslam medeniyetinin merhamet medeniyeti olduğunu belirterek, "Kurban ibadeti; Rabbimize yaklaşma, iyiye, güzele ve hakikate ulaşma arayışıdır. Sevgi, vefa, sadakat ve fedakarlığın simgesidir. Yaratan’a karşı ihsan şuurunu ve yaratılanlara paylaşma ahlakını pekiştiren önemli bir nimettir. Bizlere sahip olduğumuz imkanları, inandığımız değerler uğruna feda edebilme erdemi ve iradesini kazandıran büyük bir ibadettir." değerlendirmesinde bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının dünyanın ihtiyaç duyulan her yerine; dil, din, ırk, mezhep, meşrep farkı gözetmeksizin yardım elini uzattığını kaydeden Tıraşçı, "Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız sosyal yardımlardan eğitime, camilerin inşasından gönüllerin ihyasına kadar birçok alanda iyilik çalışmaları yapmaktadır. Müslüman azınlıkların, işgallere ve afetlere maruz kalanların, yoksulların ve kimsesizlerin, yetimlerin ve çaresizlerin yardımına koşmaktadır." diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?