banner297

banner319

Sokak hayvanlarına din görevlileri sahip çıktı

banner265

Van Muradiye İlçe Müftülüğü, bölgede zorlu geçen kış şartları nedeniyle barınma ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için mama kampanyası başlattı.

Van Müftülüğü 17.01.2021, 23:17
Sokak hayvanlarına din görevlileri sahip çıktı
© Diyanet Haber

Zorlu kış şartlarının yaşandığı Muradiye’de, İlçe Müftülüğü tarafından barınma ve yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için mama kampanyası başlatıldı.

Muradiye İlçe Müftülüğü Gençlik ve Engelli Koordinatörlüğünce yürütülen kampanya kapsamında, İlçede belirlenen noktalara din görevlileri ve gönüllü gençler tarafından mama kapları yerleştirildi.

Hz. Peygamberin; "Merhamet edene Allah da merhamet eder; siz yerdekine merhamet edin ki gökteki de size merhamet etsin!" hadis-i şerifine işarette bulunarak, hayvanlara şefkat ve merhamet gösterilmesi gerektiğini belirten İlçe Müftüsü Eyyüp Babat, "Bu bilinci taşıyan medeniyetin fertleri olarak, soğuk geçen kış günlerinde sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla İlçede belirli noktalara mama ve yiyecek bırakıyoruz." dedi.

Zorlu kış şartlarında sokak hayvanlarının unutulmaması gerektiğini hatırlatan Müftü Babat, mama ve yem bağışında bulunmak isteyen vatandaşları İlçe Müftülüğü ile iletişime geçmeye davet etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)