banner103

Kur’an kurslarında eğitim konusu istişare edildi

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Van İl Müftülüğü tarafından düzenlenen “Kur’an Kurslarının Eğitimi” konulu istişare toplantısına katıldı.

Van Müftülüğü 03.12.2019, 16:43
Kur’an kurslarında eğitim konusu istişare edildi
© Diyanet Haber
banner197

Van İl Müftülüğü, Kur’an kurslarında verimliliği artırmak amacıyla “Kur’an Kurslarının Eğitimi” konulu istişare toplantısı düzenledi.

Söz konusu toplantıya katılmak üzere Van’da bulunan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin ve Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Ahmet Belada, İl Müftüsü Ömer Keskin ile birlikte Vali Mehmet Emin Bilmez’i ziyaret ettiler.

Valilik ziyaretinin ardından İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kursularını ziyaret eden heyet, sonrasında Kur’an kurslarında sorumlu olarak görev yapan personel ile bir araya geldiler.

Diyanet İşleri Başkanlığının Kur’an kurslarında uygulanmak üzere “Kur’an-ı Anlama” adı altında çalışmalar yürüttüğünü ve bu kapsamda eğitimde yeniliklere gidileceğini ifade eden Prof. Dr. Muslu; sahanın hiçbir şekilde başkalarına bırakılmaması noktasında kararlı olduklarını söyledi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)