banner250

banner255

Keskin: Camilerimiz ancak, hocalarımız sayesinde hayatla iç içe olacaktır

Van İl Müftüsü Ömer Keskin “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” programında “Camilerimiz ancak, hocalarımız sayesinde hayatla içi içe olacaktır.” dedi.

Van Müftülüğü 06.10.2019, 21:04
Keskin: Camilerimiz ancak, hocalarımız sayesinde hayatla iç içe olacaktır

Van İl Müftülüğü “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle erkek ve kadın personele yönelik ayrı ayrı program düzenledi.

Van İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda “Camiler Ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle sabah erkek din görevlilerine, öğleden sonra hanım din görevlilerine yönelik konferans düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program sinevizyon sunumu ile devam etti.

Hayri hizmetlerde bulunan esnaf ve vatandaşlara teşekkür plaketlerinin takdiminden sonra söz alan İl Müftüsü Keskin, konferansta  “Bu sene ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda; ‘Cami ve Hayat’ konusunu gündeme taşıyoruz. Hayatın içinde camilerimiz var ve camilerde hayat var gerçeğine daha güçlü şekilde dikkat çekiyoruz. Camiden uzak kaldığımızda, kendimize ve değerlerimize de yabancılaşıyoruz.” dedi.

- Büyük mesafe kat ettik

Camileri, kadınların da erkekler kadar rahat ibadet edecekleri mekânlar haline getirmek için yürüttükleri çalışmaları aktaran Keskin, “Bu anlamda büyük mesafe kat ettik, eksikleri olan camilerimizi de hızlıca tamamlıyoruz. Önemle ifade etmeliyim ki, imamlığını Peygamber Efendimizin yaptığı Mescid-i Nebî’ye kadınlar da gelir, ibadetlerini yapar, sohbetlerden istifade ederlerdi” ifadelerini kullanan Müftü Keskin, gençler ve çocukların camiye daha çok gelmeleri ve caminin değerleriyle tanışmaları için yoğun faaliyetler yapılması gerektiğini ifade ederek, “Camilerin fiziki planlaması ve konseptinin geliştirilmesi için el birliğiyle çalışmalıyız.” dedi.

- Camilerimiz ancak, hocalarımız sayesinde hayatla içi içe olacaktır

Müftü Keskin sözlerini tamlarken “Camilerimiz ancak, hocalarımız sayesinde hayatla içi içe olacaktır. “Görev yaptığımız mihraplar, minberler, kürsüler peygamber makamıdır. Biliyoruz ki; camilerimiz ancak, görevinin şuurunda, bilgili, mesleğini seven, milletine ve dinine hizmet etmeyi en büyük şeref sayan din görevlisi hocalarımız sayesinde hayatla içi içe olacaktır” ifadelerini kullandı.

Program, görev mahallinde gayret gösteren Din görevlilerine teşekkür belgesi taktimi ile sona erdi.

Konferansa, din görevlilerinin yanı sıra özellikle cami vb. hayri hizmetlerde bulunan esnaf ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?