banner203

banner250

Evleri yanan aileye Kur’an kursu öğreticisi sahip çıktı

Van Tuşba’da evleri yanan bir ailenin yardımına Kur’an kursu öğreticisi koştu.

Van Müftülüğü 12.08.2020, 18:02
Evleri yanan aileye Kur’an kursu öğreticisi sahip çıktı
© Diyanet Haber

Tuşba Abdurrahman Gazi Mahallesi'nde çıkan yangında evi ve eşyaları kullanılamaz hale gelen ailenin yardımına, Kur’an Kursu Öğreticisi Emine Yılmaz yetişti. 

Seyit Battal Gazi Camii Kur’an Kursu Öğreticisi Emine Yılmaz, öğrencileri ve hayırsever vatandaşların desteği ile temin ettiği çamaşır makinesı, temel ev eşyaları, gıda ve giyim malzemelerini, yangında evini ve eşyalarını kaybeden aileye ulaştırdı.

Mağdur olan aileye geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Van İl Müftü Yardımısı Melike Seyitoğlu Özkan, "Kur'an kursu öğreticimizin öncülüğünde mahalle sakinlerinin büyük katkılarıyla yanan eşyalar yenilendi. Evin boya, badana ve tadilatı yapıldı. Bu mağduriyeti yaşayan ailemize her türlü yardımda bulunmaya, maddi manevi destek sağlamaya çalışan Emine Yılmaz hocamız ve öğrencilerine, özveride bulunan ve bu konuda bize katkı sağlayan kardeşlerimize, Van İl Müftülüğü adına teşekkür ediyorum. Zor durumda olan bu kardeşlerimize yardım etme imkanı verdiği için de Rabbime sonsuz kere hamd ediyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (2)
Fatih 1 yıl önce
Helal olsun sana
Ahmet Akın 1 yıl önce
Bu aileye sahip çıkan herkesten Allah razı olsun Allah yar ve yardımcıları olsun.Amin
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?