banner203

banner250

Bölge birincisi Van’dan

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle ülke genelinde düzenlenen yarışmalarda bölge elemeleri devam ediyor.

Van Müftülüğü 11.06.2021, 18:50
Bölge birincisi Van’dan
© Diyanet Haber

"2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imam hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri arasında çeşitli yarışmalar düzenleniyor.

İllerde yapılan elemelerde birinci olan din görevlilerinin katılımıyla bölge finalleri gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda "Hafızlık Yarışması 9. Bölge Finali" gerçekleştirildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Van İl Müftülüğü ev sahipliğinde çevrimiçi gerçekleştirilen 9. Bölge Erkek Din Görevlileri Hafızlık Yarışması'na; Şırnak, Siirt, Hakkari, Bitlis ve Muş il birincileri katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı koordinesinde oluşturulan sınav komisyonunun değerlendirmeleri sonucunda, Van il birincisi olarak yarışmaya katılan Erciş Safa Yatılı Erkek Kur’an Kursu Öğreticisi Hafız Fatih Can bölge birincisi oldu.

Bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan Can'ı başarısından dolayı tebrik eden Van İl Müftüsü Ömer Keskin, "17. Erkek Din Görevlileri Türkiye Hafızlık Yarışması Finali”nde Can’a başarılar diledi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?