banner203

banner250

Vakfıkebir’de 50 öğrenci için ‘Hafızlık İcazet Merasimi’ düzenlendi

Trabzon Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an Kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 50 öğrenci için "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi.

Trabzon Müftülüğü 11.10.2021, 12:40
Vakfıkebir’de 50 öğrenci için ‘Hafızlık İcazet Merasimi’ düzenlendi
© DİHA

Vakfıkebir İlçe Müftülüğüne bağlı Hafız Hasan Kaan Kur'an Kursu'nda hafızlığını tamamlayan 26 erkek, Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu'nda ise hafızlığını tamamlayan 24 kız öğrenci olmak üzere toplam 50 öğrenci için "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi.

Vakfıkebir Kapalı Spor Salonu’nda Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını İlçe Müftüsü Şükür Küçük yaptı.

Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın’ın ardından kürsüye davet edilen Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen bir konuşma gerçekleştirdi. 

Program, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Enver Osman Kaan tarafından yapılan dua ve başarılı olan öğrencilere hafızlık belgeleriyle birlikte çeşitli hediyelerin takdim edilmesiyle sona erdi.

Programa Vakfıkebir Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan'ın yanı sıra kamu kurum ve kuruluş yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, din görevlileri, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?