banner324

banner319

Trabzon’da "Evlilik Okulu Projesi" hayata geçirildi

banner265

Trabzon'da müftülük belediye ve il sağlık müdürlüğü arasında, toplumda evlilik ve aile birlikteliğini güçlendirmek amacıyla "Evlilik Okulu Projesi" protokolü yapıldı.

Trabzon Müftülüğü 02.06.2022, 12:15
Trabzon’da "Evlilik Okulu Projesi" hayata geçirildi

Evlilik ve aile birlikteliğini güçlendirmek, aile içi şiddet ve boşanma aşamasındaki çiftlere sağlıklı çözüm yolları konusunda yardımcı olmak amacıyla; İl Müftüsü Osman Aydın, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta imzasıyla “Evlilik Okulu Projesi İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Protokol çerçevesinde ilki 1 Haziran 2002 Çarşamba günü 14-17.00 saatleri arasın Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde başlayan eğitimler, her ayın ilk çarşamba günü düzenli olarak devam edecek.

Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri,  Aile Hukuku, Evlilik ve Sağlık, Toplumumuzda Evlilik ve Aile Hayatı, konularında alanında uzman kişiler tarafından verilecek eğitimlere evlilik hazırlığı yapan ve evli olan çiftler müracaat edebilecek.

Başvuruların “ALO 153 Çağrı Merkezi” üzerinden yapılabileceği Evlilik Okulu Projesine katılanlara “Katılım Belgesi” verilecek.                      

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)