banner331

banner319

Trabzon'da din görevlileri yarıştı

2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Trabzon’da din görevlilerine yönelik bilgi yarışması düzenlendi.

Trabzon Müftülüğü 03.08.2022, 12:46
Trabzon'da din görevlileri yarıştı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda il ve bölge elemeleri devam ediyor.

Bu kapsamda Trabzon İl Müftülüğü, "2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında “Din Görevlileri Arası Bilgi Yarışması” düzenledi.

Personelin mesleki bilgi ve yeterliliklerini geliştirmek, kitap okuma ve planlı çalışma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmelerine ve hizmet süresince kendilerine güven duygusunu geliştirmelerinin amaçlandığı yarışma İl Müftülüğü Niyazi Şahinbaşoğlu Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

İl Şeçici Kurulu tarafından yapılan değerlendirmede, Beşikdüzü Merkez Kuran Kursu öğreticisi Fatime Tanoğlu birinci, Ortahisar Yeşilhisar Camii İmam-Hatibi Ahmet Güngör ikinci, Maçka Kışla Camii Müezzin Kayyımı Mehmet Yanık üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri Camiler ve Din Görevlileri Haftasında düzenlenecek programda verilecek.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)