banner250

banner246

Komşular camide buluşuyor

Trabzon Vakfıkebir İlçe Müftülüğünce ilçe genelinde sürdürülen “Komşular Camide Buluşuyor” projesi kapsamında, mahalle sakinleri düzenlenen programlarda bir araya geliyor.

Trabzon Müftülüğü 21.04.2019, 14:26
Komşular camide buluşuyor
© Diyanet Haber

Trabzon Vakfıkebir İlçe Müftülüğü, “Komşular Camide Buluşuyor” projesi kapsamından Çavuşlu Mahallesi Mahmutağa Camii'nde program düzenledi.

Program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı, İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal'ın komşuluğun önemi, komşuluk hakları, komşular arası ilişkiler ile birlik beraberlik ve dayanışmanın toplumsal hayata katkıları üzerine yaptığı sohbet ile devam etti.

Köksal, Hz. Peygamberin (s.a.s.) bir hadis-i şerifini hatırlatarak komşu üzerindeki hakları itibarıyla komşuların üçe ayrıldığını; bir hakkı olan komşuların gayrimüslim komşular olduğu ve sadece komşuluk haklarının bulunduğunu; iki hakkı olanların Müslümanlar olduğu ve hem komşuluk hem de din kardeşliği haklarının bulunduğunu; üç hakkı olanların ise akraba olan Müslüman komşular olduğunu ve onların da hem komşuluk hem din kardeşliği hem de akrabalık haklarının bulunduğunu söyledi.

Müftü Köksal'ın sohbetinin ardından program dualarla tamamlandı.

Cami çıkışında cemaate ikramlarda bulunuldu ve vatandaşların yönelttiği sorulara cevaplandırıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?