banner331

banner319

Tokat'ta 'İyilik Çarşısı' açıldı

Tokat İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Tokat Şubesi iş birliğinden hazırlanan "İyilik Çarşısı" dualarla açıldı.

Tokat Müftülüğü 27.06.2022, 09:51
Tokat'ta 'İyilik Çarşısı' açıldı
© DİHA

Tokat İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Tokat Şubesi tarafından ihtiyaç sahipleri için "İyilik Çarşısı" oluşturuldu.

Törene Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, İl Müftüsü Abdullah Pamuklu ve eşi Göksel Pamuklu Hanımefendi, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Özdemir, müftülük personeli, din görevlileri, Kur’an kursu öğreticileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, "Tokat İl Müftülüğü ve TDV Tokat Kadın, Aile ve Gençlik Kolları (KAGEM) tarafından çok güzel işlere, hayırlı faaliyetlere imza attık. Bugün burada yine birçok hayra vesile olacağımız 'İyilik Çarşısı’nın açılışını gerçekleştireceğiz. Allahu Teala Kur’an-ı Kerim’de ‘Hayırlı işlerde yarışın, iyilik ve takva üzerine yardımlaşın.’ buyurmaktadır. Peygamber Efendimiz (s.a.s)'de ‘Mümin, sonu cennet oluncaya kadar hayırlı hiçbir işe doymaz.’ buyuruyor. Bizler de Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak geçmişten bugüne hem yurt içinde hem yurt dışında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın elinden tutuyor, onların yanında olmaya gayret ediyoruz." dedi.

Müftü Pamuklu, "Tokatımızda da böyle ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin olması bizleri böyle güzel bir hayır hizmetine yöneltti. ‘Yeryüzünde İyilik Egemen Oluncaya Kadar’ sloganıyla ve ‘Yolun İyilik Olsun’ mottosu ile yola çıktık ve sonuç olarak ‘İyilik Çarşısı’ projesini hayata geçirdik. Proje aşamasından açılış aşamasına kadar emeği geçen başta Tokat Valimiz Numan Hatipoğlu olmak üzere çarşımıza maddi ve manevi katkı hususunda hayır işlerinde yarışan tüm değerli esnafımıza ve personelimize teşekkür ederim." diye konuştu.

İyilik Çarşısı, yapılan duanın ardından hizmete açıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (2)
Nurten karas 1 ay önce
Hayırlı menfaati olsun ,Allah bereket versin
Temha Talop 2 ay önce
Hayırlı uğurlu olsun inşAllah Allah utandırmasın dügün ve nişan yapanlara ve borcu olanlara da yardım ediliyor mu