banner324

banner319

Müftü Pamuklu: Engellilerimiz için çalışmalar yürütmekteyiz

banner265

Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" münasebetiyle İl Müftülüğü ve Tokat Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde düzenlenen İşaret Dili Kursu'nu ziyaret etti.

Tokat Müftülüğü 16.05.2022, 10:02
Müftü Pamuklu: Engellilerimiz için çalışmalar yürütmekteyiz
© DİHA

Tokat İl Müftülüğü ile Tokat Halk Eğitim Merkezi tarafından Sümbül Baba Tekkesi'nde düzenlenen İşaret Dili Kursu'nu ziyaret eden İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, engellilere yönelik yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İşaret dili kursiyerlerine seslenen İl Müftüsü Pamuklu, "İl Müftülüğü ve İl Engelli Koordinatörlüğü olarak engelli vatandaşlarımızın kendi dillerince Kur'an-ı Kerim'i ve dini bilgileri öğrenmeleri amacıyla çalışmalar yürütmekteyiz. Bu kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz, işitme engellilerle iletişim kurma teknikleri, işaret dilindeki kavramlar ve karşılıkları, itikat, ibadet ve ilmihal kavramlarının işaret dilindeki karşılıklarıyla hutbe ve vaazların işaret diline çevrilmesi konularına hakim olarak engelli bireylerimize yardımcı olacaklar. Göstermiş olduğunuz gayret ve çabalardan dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Ziyarette İl Müftülüğü Din Hizmetleri Uzmanı ve İl Engelli Koordinatörü Murat Kaya da hazır bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)