banner250

banner246

Din görevlisi veresiye defterini satın aldı

Tokat’ta bir din görevlisi, virüs salgını nedeniyle mağduriyet yaşayan ailelere destek olmak amacıyla vatandaşların bakkala olan borçlarını ödedi.

Tokat Müftülüğü 27.04.2020, 11:34
Din görevlisi veresiye defterini satın aldı
© Diyanet Haber

Tokat Müftülüğüne bağlı Şeyh-i Şirvani Camii’nde İmam Hatibi olarak görev yapan Semih Öğrünç, virüs salgını nedeniyle mağduriyet yaşayan ailelere destek olmak için bakkal veresiye defterini satın aldı.

Aynı zamanda Tokat Valiliği bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına da destek veren Öğrünç, korona virüs salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan ailelere destek olmak amacıyla görev yaptığı mahalledeki vatandaşların bakkala olan tüm borçlarını kapattı.

Mahalle muhtarıyla bir araya gelerek vatandaşların bu zor günlerinde yardımcı olmak ve sıkıntılarını az da olsa gidermek istediklerini belirten İmam Hatip Öğrünç; “Mahalle bakkalına giderek vatandaşlarımızın tüm borçlarını ödedik. Birlik ve beraberliğin her zamandakinden daha önemli olduğu şu günlerde, din görevlileri olarak vatandaşlarımıza yardımcı olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Öte yandan Şeyh-i Şirvani Camii İmam Hatibi Semih Öğrünç koordinesinde hayırseverlerin desteği ile hazırlanan yemekler, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

İmam Hatip Öğrünç, cami cemaatinin desteğiyle sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşlar için bir kampanya düzenlediklerini belirterek, kampanya kapsamında hem zor günler geçiren esnafa destek olmak hem de vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak istediklerini dile getirdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Hatice ÇOTUROĞLU 1 yıl önce
Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Ali Erbaş Hocamızın yanındayız. Eşcinselliği, zinayı ve fuhşu savunanlara Cenabi Hak hidayet versin. Islah olmakta niyetleri (nasipleri) olmayanlara Allah dilediğini yapsın.