banner268

banner250

Cami avlusunda 'Çanakkale Zaferi Sergisi' açıldı

banner265

Tokat İl Müftülüğü, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü nedeniyle Alipaşa Camii avlusunda “Çanakkale Zaferi” isimli sergi açtı.

Tokat Müftülüğü 19.03.2021, 17:36
Cami avlusunda 'Çanakkale Zaferi Sergisi' açıldı
© Diyanet Haber

Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Tokat İl Müftülüğü "Çanakkale Zaferi" isimli resim sergisi açtı.

Alipaşa Camii bahçesindeki serginin açılışında konuşan Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu, “Çanakkale, bizim millet olma bilincimizi tazeleyen büyük bir zaferdir. Çanakkale, milletimizin varoluş mücadelesidir. Çanakkale; bir milletin varlığını, bağımsızlığını devam ettirme savaşıdır.” dedi.

Çanakkale Zaferi’nin zor şartlar altında binlerce şehit verilerek kazanılmış mukaddes bir zafer olarak tarihteki yerini aldığını ifade eden Müftü Pamuklu, “Bizlere böyle bir zaferin gururunu yaşatan şehit ve gazilerimizi şükranla anıyorum. Rabbim, vatan uğruna canlarını feda ederek bıraktıkları mirasa sahip çıkma şuurundan bizleri mahrum eylemesin, şehitlerimizin ruhları şad olsun.” diye konuştu.

Resimlerle Çanakkale ruhunun anlatıldığı 48 eserin yer aldığı serginin, Alipaşa Camii bahçesinde bir hafta boyunca ziyarete açık olacağı belirtildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)