banner250

banner246

Büyüklerinden gördüler, harçlıklarını Yemen’e gönderdiler

Tokat İl Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarında eğitim gören minik öğrenciler, harçlıklarını Yemenli arkadaşlarına gönderdiler.

Tokat Müftülüğü 02.01.2019, 16:21
Büyüklerinden gördüler, harçlıklarını Yemen’e gönderdiler
© Diyanet Haber

Tokat Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören minikler, ailelerinin verdikleri harçlıklarını Yemenli arkadaşları için biriktirdiler.

Kur’an kursu öğreticileriyle birlikte İl Müftülüğünü ziyaret eden minik öğrenciler, topladıkları yardımı Yemen’e ulaştırmak üzere Tokat İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili’ye teslim ettiler. 

İl Müftüsü Bilgili, Tokatlı vatandaşların "Yemen’e Sessiz Kalma" sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına yoğun katılım sağladığını belirterek şöyle devam etti:

"Tokat halkımız her zaman mazlumların ve mağdurların yanında olmuştur. Minik öğrencilerimiz de Kur’an kursu öğreticilerimizin önderliğinde 'Senin için küçük, Yemen için büyük bir umut' sloganıyla kampanya başlattı.
Minik yavrularımızın büyüklerinden görerek harçlıklarını Yemen için biriktirmeleri çok anlamlı oldu. Bu vesileyle onlara rehberlik eden Kur’an kursu öğreticilerimize, minik yavrularımıza ve onları bize emanet eden velilerimize teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?