banner261

banner250

Yaz Dönemi Kur'an Kursları Kovid-19 tedbirleri eşliğinde açıldı

Her yıl milyonlarca çocuğun Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği Yaz Kur'an Kursları, 90 bin cami ile uygun mekanlarda koronavirüs tedbirleri eşliğinde eğitime başladı.

Teşkilat Haberleri 06.07.2021, 21:53
Yaz Dönemi Kur'an Kursları Kovid-19 tedbirleri eşliğinde açıldı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde il ve ilçe müftülüklerince bu yıl 90 bini aşkın camide ve uygun mekanlarda düzenlenecek olan Yaz Dönemi Kur'an Kursları, Kovid-19 tedbirleri eşliğinde eğitime başladı.

Kur'an-ı Kerim ile İslam inanç esasları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed'in (s.a.s.) hayatı (siyer) gibi derslerin işleneceği Yaz Kur'an Kursları, Diyanet İşleri Başkanlığının yaygın din eğitimi programları ekseninde tüm yurtta kapılarını açtı.

Halkın büyük çoğunluğunun temel dini bilgileri ilk almaya başladığı Yaz Kur'an Kursları'na her yıl milyonlarca çocuk ve genç kayıt yaptırıyor.

Bu yıl da çocuklarını Yaz Kur'an Kursları'na göndermek isteyen anne babalar için başvurular; cami, kurs veya "www.diyanet.gov.tr" internet adresi üzerinden 11 Temmuz'a kadar devam edecek.

4-9 yaş grubu öğrencilere yüz yüze eğitim verilirken, 10-15 yaş grubundaki öğrencilere yüz yüze ve çevrimiçi, 16-22 yaş grubundakilere ise sadece çevrimiçi eğitim verilecek.

Yüz yüze ve çevrimiçi yapılacak Kur'an kursları eğitimleri, 20 Ağustos Cuma günü sona erecek.

Antalya

Antalya il ve ilçe müftülüklerine bağlı tüm cami ve Kur’an kurslarında Yaz Kur’an Kursları başladı.

Eğitim öğretimin başladığı ilk gün İsmet Yüce Camii’ni ziyaret eden İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya öğrencilerle sohbet etti.

İl Müftüsü Yalçınkaya, Diyanet İşleri Başkanlığının öncülüğünde bu yıl da camilerin çocuklarla şenleneceğini belirterek, “Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da camiler yavrularımız ile birlikte çiçek açacak.” dedi. 

Artvin

Her yıl milyonlarca çocuğun Kur'an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiği Yaz Kur'an Kursları, ülke genelinde 90 bin cami ile uygun mekanlarda olduğu gibi Artvin’de de tüm cami ve Kur’an kurslarında eğitime başladı.

Isparta

Isparta'da Yaz Kur'an Kursları Bilal-i Habeşi Camii'nde düzenlenen törenle başladı.

Açılış töreninde konuşan İl Müftüsü Bayram Şahin, “Yaz Kur’an Kurları'na kayıtların 11 Temmuz’a kadar devam ettiğini tekrar belirtmek istiyorum.” dedi.

Vatandaşların büyük bir kısmının temel dini bilgileri camilerden öğrendiğini ifade eden Müftü Şahin, Yaz Kur’an Kursları'na çocuklarını gönderen velilere ve kurslara katılım sağlayan çocuklara teşekkür etti. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)