banner250

banner203

Din görevlileri millete hizmette engel tanımadı

Kars’ta "65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmalarına destek veren din görevlileri, yoğun kar yağışına rağmen yaşlı ve hasta vatandaşların yardımına koştu.

Teşkilat Haberleri 03.04.2020, 16:09
Din görevlileri millete hizmette engel tanımadı
© Diyanet Haber

Koronavirüsle mücadeleye tam destek veren il ve ilçe müftülükleri, "65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmaları kapsamında, din görevlileri eliyle 81 ilde vatandaşın evine hizmet götürüyor.

Tüm illerde ev ev gezerek vatandaşları koronavirüs tedbirleri hakkında bilgilendiren ve alışveriş ihtiyaçlarını karşılayan din görevlileri, hiçbir engel tanımadan "Vefa" hareketine destek oluyor.

Kars

Kars’ta "65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmalarına destek veren din görevlileri, yoğun kar yağışına rağmen yaşlı ve hasta vatandaşların yardımına koştu.

Kars Valiliği bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu'nda yer alan din görevlileri, yoğun kar yağışı nedeniyle yolları kapanan köylerdeki vatandaşlar için seferber oldu.

Yardım talebinde bulunan Merkez Akdere Köyü sakinlerine ulaşabilmek için öncelikle yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açma çalışmasına katılan din görevlileri, ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde köyde mahsur kalan vatandaşların ihtiyaçlarını karşıladı. 

Yoğun kar yağışının hasta ve yaşlı vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamalarına engel olamadığını belirten İmam Hatip Adem Gümüş, Diyanet Haber'e yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Kars İl Müftülüğü din görevlileri olarak bu kritik süreçte her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Her türlü engele rağmen bizler gönüllü olarak vatandaşımızın hizmetindeyiz. Bugün kar engellini aşarak hasta ve yaşlı vatandaşlara ulaştığımız gibi koronavirüs salgınından da yine milletçe kurtulacağız.  Yeter ki virüsün yayılmaması için vatandaşlarımız evde kalsın, hayatı evde yaşasın, her türlü ihtiyaçlarında biz onlara ulaşırız."

Kırşehir

Türkiye’nin dört bir yanında koronavirüsle mücadelede sahada olan din görevlileri, Kırşehir’de hasta ve yaşlı vatandaşların umudu oldu.

Kırşehir’de 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması için oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarında yer alan din görevlileri ve Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesi gönüllüleri, virüse karşı risk grubunda yer alan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların yardımına koştu.

Kütahya/Tavşanlı 

Koronavirüsle mücadele kapsamında Tavşanlı İlçe Müftülüğünce özel ekipler oluşturuldu.

Din görevlilerinden oluşan ekipler Merkez, ilçe, kasaba ve köylerde vatandaşları evlerinde ziyaret ederek maddi ve manevi destek sağladı. 

Osmaniye

Benzer görüntüler Osmaniye'den geldi.

İl Müftülüğü, 65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında yaşlı, hasta ve engelliler için seferber oldu.

İl genelinde şu ana kadar 70 bine yakın hasta ve yaşlı vatandaşı evinde ziyaret eden din görevlileri, bir taraftan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olurken diğer yandan topluma dini ve manevi rehberlik hizmeti sundu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?